Shiatsu

Shiatsu (v překladu tlak prsty), které k nám přišlo z Japonska, se řadí mezi masáže, není však pouhou masáží, je uceleným systémem práce s tělem. Masér při něm nevyužívá pouze tlaku prstů, ale také dlaní, předloktí a loktů s využitím váhy svého těla. Shiatsu zahrnuje řadu protažení, pasivních pohybů, masážních hmatů a zejména jemnou energetickou práci v meridiánech (energetických drahách lidského těla), ve kterých se také užívá akupresury v akupunkturních bodech. Rozhýbáním energie v místech stagnace a jejím následným přenesením do prázdných míst se nastavuje energetický systém člověka k harmonii tělesné i duševní.

Přineste si s sebou oblečení na převlečení, takové v jakém se cítíte svobodně, nejlépe volné a bavlněné. Nebudete se svlékat, naopak Vás ještě přikryjeme dekou a obložíme polštářky. Ošetřováni budete na zemi na bavlněném futonu, který skýtá příjemnou měkkost pro Vás a zároveň dostatečnou oporu pro maséra. Nejdůležitější je, abyste se cítili pohodlně a bezpečně, jen tak se otevírá prostor pro Vaše uvolnění.

Čeká Vás hodinová relaxace, při které máte možnost dát plnou pozornost svému tělu, vnímat ho a prohlédnout svým vnitřním zrakem, být sám se sebou tady a teď.